Jak się podnieść po porażce?

22.11.2017 Dodane przez Biznes, Coaching, Inspirujące osoby 0 thoughts

Kamila Rowińska analizuje, jak się podnieść po porażce. 7 poniższych punktów warto znać na pamięć i używać ich do woli. Wszak porażka, to część życia, a często… początek sukcesu.

  1. Daj sobie trochę czasu – powiedzenie „czas leczy rany” naprawdę ma sens. Jeżeli poniosłeś sromotną porażkę to nie ma sensu udawać, że nic się nie stało. Daj sobie czas, przemyśl wszystko, pomyśl co można było zrobić lepiej?
  2. Nie panikuj – panika w niczym nie pomoże. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Porozmawiaj z kimś, może wyjedź gdzieś na weekend, nie bój się prosić o pomoc. Zobacz filmik, w którym Kamila Rowińska opowiada o tym jak kobiety wpadają w tarapaty finansowe: http://bit.ly/wolnafinansowo
  3. Nastaw się na szukanie rozwiązań – kiedy dojdziesz do siebie, to pracuj nad swoją postawą. Np. zepsuła Ci się drukarka, a musisz coś wydrukować. Będziesz płakał? Kto może Ci to wydrukować? Gdzie można iść z pendrivem? Gdzie można naprawić drukarkę? A może za grosze można kupić używaną? Wyrabiaj sobie taką postawę. Jak wydarzy się coś poważnego, to też sobie poradzisz.
  4. Znajdź wsparcie – może to być nawet internetowe forum. Spotkaj się z rodziną / przyjaciółmi. Najgorsze to zostać samemu z problemami. To żaden wstyd – mówić o swoich problemach w świecie, który gloryfikuje porażki to olbrzymia odwaga. Jeśli problemy mocno Cię przeciążają skorzystaj z pomocy psychologa lub terapeuty.
  5. Pracuj nad wiarą w siebie – wiara w siebie może pomóc wyjść z naprawdę niezłych tarapatów. Potwierdza to przykład Kamili Rowińskiej, która przeszła przez takie rzeczy jak dom dziecka, śmierć rodziców, rozwód i nowotwór, a dzisiaj ma jedną z największych firm szkoleniowych w Polsce. Kamila nagrała o tym genialny materiał, aby się z nim zapoznać.
  6. Daj się namówić na zabawę – znajomi chcą Cię gdzieś zabrać? Impreza? Kino? Daj się namówić! Idź na spacer, do kina, zobacz dobry serial. Kiedy jest ciężko nasz mózg potrzebuje pozytywnych doznań. Tak, to nie jest proste, ale pozwól sobie pomóc.
  7. Przeanalizuj porażkę – co się dokładnie stało? Jakie błędy zostały popełnione? Jak to powinno być zrobione? Jaka z tego płynie lekcja? Do dzieła!

W najbliższy piątek 24.11 o 23:59 kończy się sprzedaż kursu online Kamili Rowińskiej “Kobieta Niezależna”. Zapraszamy do rejestracji i zakupu tego wyjątkowego kursu. Więcej szczegółów na: http://bit.ly/kurskobieta

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *