ExcellenceVale Joanna Ceplin

9 sposobów, aby Twoja reklama na FB odniosła sukces

08.02.2018 Dodane przez Biznes, Narzędzia i techniki, Sukces 0 thoughts

Masz wrażenie, że wszyscy reklamują swoje usługi na Facebooku? Zastanawiasz się ile kosztuje taka reklama i czy się opłaca? Prawda jest taka, że aby stworzyć skuteczną reklamę, musisz przede wszystkim mieć cierpliwość i poświęcić trochę czasu. Natomiast gdy to zrobisz, efekty mogą być większe, niż się spodziewałeś.

Zanim zaczniesz, skorzystaj z kilku porad:

1. Stwórz przyciągający nagłówek

Nagłówek to pierwsza rzecz, na którą ludzie zwracają uwagę, gdy widzą reklamę. To jej najważniejsza część. Badania wskazują, że 70% osób czyta tylko nagłówki. To na ich podstawie wyrabiają swe zdanie na przedstawiony temat.

Na co zwrócić uwagę?

 • Nagłówek powinien być jasny i precyzyjny.
 • Użyj w nim wezwania do działania (CTA).
 • Podkreśl korzyści reklamowanego produktu lub usługi.

2. Złóż ofertę specjalną

Spraw, aby w Twojej ofercie była wartość dla Twojego odbiorcy. Poznaj jego potrzeby i promuj to, co pomoże rozwiązać jego problem lub spełnić marzenie.

Twoja reklama na Facebooku powinna precyzyjnie odpowiadać na trzy ważne pytania:

 • Dlaczego Twój odbiorca ma kliknąć w reklamę i zapoznać się z Twoją ofertą?
 • Jakie korzyści będzie miał z tego, że zakupi Twój produkt/usługę?
 • Dlaczego Twój produkt jest lepszy od produktów konkurencji?

3. Przedstaw dowód społeczny

Najczęściej decydujesz się na coś, w momencie kiedy widzisz, że ktoś inny z tego korzysta i jest zadowolony. Dlatego w social mediach warto pokazywać i podkreślać, że inni są zadowoleni i chętnie korzystają z Twoich usług. Tym samym zachęcisz odbiorcę do kliknięcia w banner reklamowy.

Jak możesz to zrobić w reklamie na Facebooku?

 • Dołącz referencje swoich klientów lub pozytywne komentarze,
 • Pokaż swojego klienta,
 • Pokaż statystyki.

4. Efekt FOMO w reklamie na Facebooku

Zastanawiasz się czym jest FOMO? To obawa przed tym, że coś może nam umknąć (fear of missing out). Można to wykorzystać w reklamie na FB. Jak? Oto dwa pomysły. Możesz przygotować reklamę, po której Twój odbiorca odniesie wrażenie, że jest jedyną osobą, która jeszcze nie skorzystała z Twojej oferty lub stworzyć ofertę, która będzie do wykorzystania tylko przez daną liczbę klientów i to w określonym czasie.

5. Atrakcyjna grafika

Wszystko co pokazujesz na swoim profilu powinno być najwyższej jakości. Zarówno angażujące treści, jak i przyciągające grafiki. Nie muszą to być skomplikowane kampanie, przygotowane w specjalnych programach graficznych. Chodzi o to, żeby Twoja reklama przyciągała wzrok, była przejrzysta, interesująca i przekonywująca.

6. Wykorzystuj kolory

Manewruj kolorami, które rzucają się w oczy, tak aby skupić uwagę Twojego odbiorcy, ale pamiętaj, żeby kolory były spójne z wizerunkiem Twojej marki. Reklama powinna być na tyle charakterystyczna i przyciągająca, aby wyróżniła się wśród innych informacji, które codziennie ogląda Twój potencjalny klient.

7. A może wideo?

Na Facebooku oprócz grafik, możesz także prezentować wideo. W takim materiale możesz wytłumaczyć jaki masz produkt, jak rozwiązuje problem klienta, jak go używać, bądź dlaczego warto podjąć współpracę z Twoją marką. Pamiętaj, aby w materiale wideo zastosować napisy! Dlaczego? Bardzo dużo osób przegląda Facebooka w miejscach publicznych, gdzie nie korzysta z dźwięku. Tym samym nawet jeśli przygotujesz ciekawy film, to będą osoby, które nie usłyszą co chcesz im przekazać.

8. Wykorzystaj emocje

To właśnie emocje są najistotniejszą częścią procesu decyzyjnego. W momencie, gdy ludzie odczuwają silne emocje oglądając reklamy, są bardziej skłonni do kupienia przedstawianego produktu. Dlatego dobrze jest, gdy Twoja reklama wzbudza emocje u odbiorcy. Na co zwrócić uwagę? Użyj obrazów pokazujących pozytywne emocje. Użyj słów o emocjonalnym kontekście, np. “wspaniały”, “nieprawdopodobny”, “zachwycający”. Użyj wykrzykników, aby nadać emocjonalny ton Twojej wypowiedzi.

9. Emotikony

Niezależnie od tego czy lubisz emotikony, czy też nie – są one bardzo popularne i korzysta z nich praktycznie każdy. Często wykorzystywane są także w reklamie na Facebooku i jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie zaangażowania odbiorców. Badania wykazały, że reklamy z emotikonami w nagłówku mają wyższy współczynnik klikalności, niż reklamy bez ich użycia.
Kiedy zastosujesz powyższe wskazówki, z pewnością Twoja reklama na Facebooku będzie skuteczniejsza. Ważne jest, abyś na każdym etapie trwania reklamy, śledził jej wyniki, bo tak naprawdę one są miernikiem tego, czy jest ona dobrze przygotowana. W momencie, gdy zaangażowanie jest bardzo niskie, metodą prób i błędów próbuj ją poprawiać i udoskonalać.

Autorka: Joanna Ceplin

Joanna Ceplin na specjalne zaproszenie firmy ExcellenceVale poprowadzi szkolenie Ty i Twoja marka online, które odbędzie się 17 marca 2018 r. w Londynie.
Zapisy i bilety w promocyjnej cenie: TUTAJ

Dzięki szkoleniu Ty i Twoja marka online przeprowadzisz METAMORFOZĘ Twojej marki online i poznasz zasady budowania jej na 4 platformach – Facebooku, Instagramie, LinkedIn i YouTube. Podczas szkolenia:

 • dowiesz się od czego zacząć i co zmienić, aby Twoja METAMORFOZA od razu zadziałała,
 • omówimy najważniejsze kroki na platformach: Facebook, Linkedin, Instagram, YouTube,
 • poznasz zasady BUDOWANIA RELACJI z klientem poprzez media społecznościowe,
 • dowiesz się jak PROWADZIĆ PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE, aby przyciągały wymarzonych klientów,
 • poznasz SEKRETY budowania marki osobistej w mediach społecznościowych,
 • dowiesz się jak znaleźć odbiorców Twoich produktów lub usług i jak stworzyć swoje przesłanie,
 • gdzie warto być obecnym,
 • jakie ZASADY prowadzą do sukcesu na platformach: Facebooku, Instagramie, Linkedin, YouTube.

Podczas szkolenia zrozumiesz, dlaczego Twoja obecność w mediach społecznościowych jest KLUCZOWA do rozwoju Twojego biznesu.

Zapoznaj się także z bezpłatnym e-bookiem pt.: 4 najczęściej popełniane błędy w reklamie na Facebooku

Patronat medialny nad szkoleniem objęły: Businesswoman&Life, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Londynek.net, MojaWyspa.co.uk, Goniec Polski, WLuton.net, MagazynLokalny.co.uk, BiznesNaFali.pl, Klub Marka Jest Kobietą.

Sponsorami szkolenia zostali:

IMD Solicitors międzynarodowa kancelaria adwokacka, lider w świadczeniu kompleksowych usług prawnych na terenie Anglii oraz Walii. To najwyższej jakości opieka prawna w konkurencyjnej cenie dla klientów indywidualnych oraz firm. Prowadzi z sukcesem sprawy m.in. z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, karnego, imigracyjnego, prawa pracy, a także z zakresu odszkodowań czy też prawa spadkowego.

London Business Solutions LTD. To polskie biuro księgowe w północno zachodnim Londynie. Oferuje ono m.in. księgowość dla firm, osób samozatrudnionych, ubezpieczenia, odszkodowania, rozliczenia, usługi optymalizacji ZUS, biznes plan, rejestrację VAT, listy plac w UK i rejestrację pracodawcy.

Axe Capital. To polski ubezpieczyciel specjalizujący się w ubezpieczeniach na życie, od chorób krytycznych, od utraty przychodów, domu, mienia, biznesu, motrgage advice, odszkodowań oraz testamentów.

Joanna Ceplin – bio

Trener skutecznej komunikacji online. Doradza firmom i osobom indywidualnym w obszarach związanych z komunikacją w mediach społecznościowych, tworzeniem koncepcji kreatywnych online oraz budowaniem wizerunku. Autorka Planera Nowoczesnego Przedsiębiorcy, kursów online „Jak tworzyć angażujące treści”, „Zaplanuj swój Biznes w mediach społecznościowych”, „Skuteczna reklama na Facebooku”, „Turbo lista mailingowa” oraz szkolenia stacjonarnego markaonline.pl Łącznie z jej szkoleń i kursów w ciągu ostatnich 2 lat skorzystało ponad 3000 osób. Szkoląc skupia się na efektywnym planowaniu, organizacji i automatyzacji działań w mediach społecznościowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *