Numer NHS 111 – czy wiesz jak korzystać z infolinii?

05.12.2018 Dodane przez Bez kategorii 0 thoughts

Nie każdy z nas pamięta, że gdy coś się dzieje z naszym zdrowiem, to nawet w sytuacjach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu możemy dzwonić na numer 111. Uważamy, że sprawa jest na tyle istotna, że każda polska organizacja w UK powinna przypominać o tej usłudze prowadzonej przez NHS.

Numer NHS 111 jest dostępny 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dzwoniąc pod ten numer można skorzystać z porad medycznych, oceny stanu zdrowia oraz wskazówek dotyczących każdego problemu medycznego.

Jeśli dzwoniący nie zna wystarczająco dobrze języka angielskiego, pod numerem NHS 111 dostępni są także tłumacze, którzy pomogą w skontaktowaniu się z obsługą serwisu.

Infolinia NHS 111 jest obsługiwana przez w pełni przeszkolonych doradców, którzy są w stanie ocenić, czy do danej osoby należy wezwać karetkę. Jeśli jest taka potrzeba, karetka zostanie niezwłocznie wezwana.

Zależnie od sytuacji zespół infolinii NHS 111 połączy dzwoniącego z pielęgniarką, dentystą czy nawet lekarzem pierwszego kontaktu, a nawet umówi wizytę lekarską, jeśli uzna, że istnieje taka konieczność.

Jeśli dzwoniący potrzebuje recepty, obsługa serwisu NHS 111 umożliwi mu jej odbiór w dogodnym miejscu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *