ExcellenceVale poleca ważną kampanię w Midlands wszystkim zapracowanym i zestresowanym przedsiębiorcom

05.12.2018 Dodane przez Bez kategorii 0 thoughts

Blisko trzy czwarte mieszkańców regionu West Midlands mówi, że często lub raz na pewien czas doświadcza poczucia niepokoju, przygnębienia, ma problemy ze stresem lub snem. Polska społeczność jest zachęcana do rozmów na temat zdrowia psychicznego. Nowy przewodnik dostępny online pomoże ludziom podjąć kroki do polepszenia i kontrolowania ich zdrowia psychicznego.

Public Health England (PHE) zachęca dorosłych do zadbania o swoje zdrowie psychiczne na równi ze zdrowiem fizycznym w ramach nowej kampanii Every Mind Matters  – rozpoczętej jako program pilotażowy w regionach West i East Midlands w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (środa, 10 października).

Ta nowa kampania podkreśla, że czasem każdy z nas może odczuwać stres, niepokój i przygnębienie oraz mieć problemy ze spaniem, ale że istnieją też proste działania, które można podjąć, aby sobie z tymi problemami poradzić i zapobiec pogorszeniu się objawów.

Kampania zachęca do zapoznania się z przewodnikiem Every Mind Matters, bezpłatnym źródłem dostępnym online zaakceptowanym przez NHS. Zapewiera  on porady ekspertów, praktyczne wskazówki i doświadczenia osób dotyczące postępowania ze wspomnianymi problemami.

Co roku w Anglii mniej więcej jedna na cztery osoby doświadcza problemów zdrowia psychicznego, a odsetek możliwych do zdiagnozowania chorób psychicznych wzrósł o 20% przez ostatnie 20 lat.

Nowe badanie przeprowadzone dla PHE wśród osób dorosłych w regionie West i East Midlands, pokazuje też, że prawie trzy czwarte (70%) osób w regionie West Midlands (i 70% osób w Birmingham) często lub od czasu do czasu doświadcza któregoś lub kilku z takich problemów jak przygnębienie, niepokój, stres czy problem ze snem.

Stres pojawiał się najczęściej, gdyż doświadcza go, często lub od czasu do czasu, ponad połowa (51%) respondentów w regionie West Midlands i 53% w Birmingham, w porównaniu do 49% w przypadku bezsenności (zarówno w Birmingham i West Midlands), 44% w przypadku przygnębienia (45% w Birmingham) oraz 38% w przypadku niepokoju (zarówno w Birmingham i West Midlands).

Badanie pokazało też, że dwie trzecie (64%) dorosłych w regionie West Midlands (i 66% w Birmingham) twierdzi, że co tydzień robią coś dla zdrowia fizycznego, a mniej niż połowa (45% w West Midlands i 48% w Birmingham) mówi, że tak samo regularnie dba o zdrowie psychiczne.

Liczby te podkreślają, jak ważne jest, aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć oraz podejmować decyzje dotyczące ich zdrowia psychicznego.

Dobre zdrowie psychiczne może poprawić nasze samopoczucie i pomóc nam lepiej funkcjonować, zapewnić bardziej pozytywne relacje z otaczającymi nas ludźmi oraz pomóc w radzeniu sobie z teraźniejszymi lub przyszłymi trudnościami. Z biegiem czasu dobre zdrowie psychiczne może też zredukować ryzyko problemów ze zdrowiem fizycznym.

Przewodnik Every Mind Matters zapewnia też wsparcie w przypadku lęku społecznego, traumy, obsesji, zachowań kompulsywnych i atakach paniki oraz dostarcza informacji osobom, które chcą pomóc przyjaciołom, członkom rodziny oraz współpracownikom, którzy doświadczają problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Kampania Every Mind Matters powstała przy współpracy z wiodącymi organizacjami charytatywnymi, naukowcami oraz lekarzami i jest popierana przez czołowych ekspertów zdrowia psychicznego.

Jest promowana pośród dorosłych w regionie Midlands za pomocą reklam w telewizji, radiu i internecie oraz wspierana przez partnerów z sektora publicznego, organizacje charytatywne i partnerów komercyjnych.

Aby uzyskać dostęp do platformy cyfrowej Every Mind Matters, w tym do materiałów wideo z udziałem ekspertów, a także stworzyć własny plan działania, który pomoże Ci zadbać o zdrowie psychiczne, wejdź na TĘ STRONĘ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *