Blog

O rozwoju osobistym i biznesowym

10 grzechów polskich biznesmenów w UK

15.03.2019 Opublikowane przez Biznes, Sukces 0 thoughts

Polacy coraz częściej otwierają swoje firmy w Wielkiej Brytanii – i nie ma się czemu dziwić. Proste procedury oraz przejrzysty system podatkowy i zredukowana do minimum biurokracja – wszystko to wystarczy, by zachęcić do choćby spróbowania swoich sił w tym obszarze.

Czytaj dalej

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

30.01.2019 Opublikowane przez Biznes, Rozwój osobisty, Sukces 0 thoughts

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Czytaj dalej

Polki zasługują na sukces i zawodowy balans, czyli moc po szkoleniu z Kamilą Rowińską [video]

16.01.2019 Opublikowane przez Rozwój osobisty 0 thoughts

Polki mieszkające za granicą są dynamiczne, przedsiębiorcze i pragną rozwoju osobistego, zawodowego i biznesowego. Dlatego na grudniowe szkolenie Zasługujesz na sukces z Kamilą Rowińską zorganizowane przez start up edukacyjny ExcellenceVale przybyło prawie 500 Polek nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale także z Holandii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Polski.

Czytaj dalej

Czy Polacy w UK powinni bać się Brexitu?

10.12.2018 Opublikowane przez Biznes, Inspirujące osoby 1 thoughts

Mniej więcej milionowa społeczność Polaków w UK ma powody do niepokoju. Mimo zapewnień rządzących, nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał status Polaków w Wielkiej Brytanii. Według oficjalnych danych liczba pracowników z Polski, Czech, Estonii, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy i Węgier spadła w ciągu roku z 1 mln 8 tys. do 917 tys.

Czytaj dalej

Dochód pasywny a Brexit, czyli dlaczego warto zostać landlordem w dobie Brexitu i jak to zrobić

06.12.2018 Opublikowane przez Biznes, Sukces 0 thoughts

Czy Brexit naprawdę jest czynnikiem, którego należy się obawiać przy podejmowaniu decyzji o zakupie domu u UK? Jak mimo niepewności wpływu Brexitu na ekonomię dobrze zainwestować w Wielkiej Brytanii i wybrać odpowiednią nieruchomość? Przeczytaj ekspercki artykuł i dowiedz się o nowych możliwościach w inwestowaniu.

Czytaj dalej

Numer NHS 111 – czy wiesz jak korzystać z infolinii?

05.12.2018 Opublikowane przez Bez kategorii 0 thoughts

Nie każdy z nas pamięta, że gdy coś się dzieje z naszym zdrowiem, to nawet w sytuacjach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu możemy dzwonić na numer 111. Uważamy, że sprawa jest na tyle istotna, że każda polska organizacja w UK powinna przypominać o tej usłudze prowadzonej przez NHS.

Czytaj dalej

ExcellenceVale poleca ważną kampanię w Midlands wszystkim zapracowanym i zestresowanym przedsiębiorcom

Opublikowane przez Bez kategorii 0 thoughts

W Midlands rozpoczęła się kampania dotycząca zdrowia psychicznego. Public Health England (PHE) rozpoczyna nową kampanię zachęcającą ludzi do zatroszczenia się o swoje zdrowie psychiczne, tak jak troszczą się o zdrowie fizyczne. Rozwój osobisty bez zdrowia psychicznego jest niemożliwy.

Czytaj dalej

Premierowy Business&Sport Camp na Majorce

08.11.2018 Opublikowane przez Biznes, Motywacje, Rozwój osobisty 0 thoughts

Majorka do tej pory kojarzyła się z lenistwem, wypoczynkiem i wakacyjnym luzem? Już nie. Odkąd duet Suska&Tukiendorf wybrali ją na miejsce swojego pierwszego Business&Sport Camp wyspa (co niektórym) kojarzyć się będzie z pracą, główkowaniem, aktywnością fizyczną i… łzami. Ale po kolei.

Czytaj dalej
ExcellenceVale Mateusz Grzesiak

Przedsiębiorstwo 3.0, czyli jak wejść na wyższy poziom biznesu

17.08.2018 Opublikowane przez Biznes, Narzędzia i techniki 0 thoughts

Nowoczesna firma to zespół ludzi realizujący wspólne cele pod przywództwem charyzmatycznego lidera, który jest wielowymiarowym przykładem skuteczności na wielu polach. Wie on, jak stworzyć sprzyjającą rozwojowi i kreatywności kulturę organizacji.

Czytaj dalej
ExcellenceVale Mateusz Grzesiak

6 trendów w biznesie, których nie możesz przegapić

Opublikowane przez Biznes, Narzędzia i techniki 0 thoughts

Prowadzenie własnego biznesu jest jak sterowanie jachtem – obierasz cel i do niego dążysz, po drodzedostosowując się do warunków atmosferycznych, prądów morskich i kierunku wiatru. Podobnie jest z Twojąfirmą – musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, aby podejmować racjonalne decyzje wpływające na jejrozwój. Jedną z takich istotnych kwestii jest śledzenie trendów w biznesie, które stanowią cenną wskazówkędotyczącą prowadzenia dochodowego przedsiębiorstwa. Bo przecież nie chodzi o to, żeby utrzymać sięna powierzchni, lecz o to, żeby elastycznie reagować na zmiany na rynku, skutecznie realizować cele i…wyznaczać kolejne.

Czytaj dalej